סקירהסקירה כלליתסקירה
יהל-אלטרנתרפיה - שיטת מאיר יהל לריפוי אנרגטי וטיפוח הבריאות

תזונה אנרגטית

הגוף והמוח נשענים על החומרים המופקים מהמזון ולכן איכותו משפיעה ישירות על הבריאות.

האכילה והשתייה מהווים תנאים עיקריים לקיום חיינו. האכילה מביאה לכל רקמות הגוף את חמשת אבות המזון: פחממות, שומנים, חלבונים, מינרלים וויטמינים. אבות המזון, בנוסף למים וחמצן, מהווים את חומרי הגלם והתשתית לבניית הגוף.

תזונה היא מרכיב מרכזי בתהליך ההבראה ובשמירה על רמת הבריאות. האופן בו מחולקים אבות המזון במאכלים השונים משתנה ומגוון באינסוף של אופנים בעולם כולו. על פי עקרונות התזונה האלטרנתרפיים, מומלץ להתייחס לתזונה המיטבית כמקור מרכזי לבריאות הגוף. מאידך, יכולה תזונה לא מאוזנת לגרום לבעיות בריאות רבות ובמיוחד לקשיים בפירוק המזון בתהליך העיכול. שמירה על עקרונות תזונה נכונים יכולה לסייע לתהליך הטיפול הכולל, להאיץ אותו ולהוביל דרכו לתוצאות חיוביות ביותר. בנוסף, תזונה נכונה מסייעת באופן ישיר לאיזון משקל הגוף והבאתו למצב האידאלי.

עקרונות היסוד של התזונה לפי אלטרנתרפיה

דרך הכלים האנרגטיים היחודיים לאלטרנתרפיה, אובחנו עקרונות התזונה המיטביים המקלים על מערכת העיכול לפרק את המזון ולכל מערכות הגוף לספוג אותו. עקרונות אלו מתעלמים מטעם אישי או הרגלים, והם משקפים את המצב המיטבי כפי שהגוף מצפה לקבל.

1. ביסוס התזונה על גידולים טבעיים:

  • גבעולים, עלים ופירות של הירקות
  • פרי העץ
  • שורשי ירקות, זרעים וקיטניות
2. התייחסות עקרונית ומיוחדת לזמני האכילה וכמויות המזון בכל ארוחה.

3. הימנעות מאכילת מזון מתועש, מעובד, מטוגן או צלוי.

4. הימנעות מוחלטת מאכילת חלבונים מן החי (בשר, ביצים וחלב).

אלו הם עקרונות הבסיסיים המוגשים בצורה שאינה מעובדת לתפריט אכילה כולל. תוכנית המבוססת על עקרונות אלו מאפשרת קבלת כל אבות המזון הדרושים לגוף, בכמויות המתאימות ובצורה המאפשרת לגוף לעבד את המזון ולהפיק ממנו אנרגיה בצורה הטובה ביותר.

(*) אזהרה: הגוף ומנגנוני עיבוד המזון שונים אצל אנשים החולים במחלות ממושכות. בכל מקרה, יש להתייעץ עם המטפל באלטרנתרפיה ועם הרופא הקונוונציונאלי לפני אימוץ הרגלי אכילה חדשים.

Filler
תוכן הפרק
עלון חדשות אלטרנתרפיה
בלוג אלטרנתרפיה
Google
באלטרנתרפיה ברשת
פנו אלינו שאלות נוספות?
קביעת פגישה?
אנא פנו אלינו.
. קורס שפת ההבראה קורס שפת אנרגיית הבריאות
לחיזוק החוסן העצמי
ופיתוח יכולת הריפוי.