סקירהסקירה כלליתסקירה
יהל-אלטרנתרפיה - שיטת מאיר יהל לריפוי אנרגטי וטיפוח הבריאות

הקורסים של אלטרנתרפיה

מטרתה של שיטת אלטרנתרפיה היא לשפר את אורח החיים של בני האדם בכל הרבדים, באמצעות מיצוי יכולותיו החבויות של המוח.

בעקבות ניסיון עם מטופלים רבים, הסתבר שחלק מרכזי בשיפור אורח החיים הוא הבאת האדם למצב שבו הוא מסוגל להתגבר על מכשוליו בעצמו ללא צורך בעזרה חיצונית. המפתח לכך הוא מיצוי כל יכולותיו של המוח, כולל יכולות חבויות-מולדות הנמצאות במצב רדום, ואלטרנתרפיה מלמדת כיצד לעשות זאת.

הדרך למציאות, שבה כל אדם הוא עצמאי בתפקודו ומקושר לסביבתו ביחסי שיתוף פעולה בונים, היא ארוכה ומפותלת ובקורסים עושים את הצעד ראשון: לימוד תובנת הבריאות וההבראה. בשלב הראשון מעוררים את החושים הרדומים לתקשורת אנרגטית ומציגים דרכים להבראה בעזרת אנרגיה זו. בשלב השני מפתחים את היכולת לאבחן, לשקם, לייצב ולפקח על הבריאות העצמית שלנו ושל המקורבים לנו תוך רכישת תובנות ההבראה של אלטרנתרפיה.

תוכן הקורסים

אופן לימוד הנושא - הנושא הנלמד בקורסים מבוסס על עוררות יכולות רדומות במוח התלמיד, תוך שימוש באופן למידה שונה מהמוכר; לכן מההתחלה ישנה הדגשה כיצד על התלמיד לגשת לקורס ולהתייחס אליו, ויישום נכון של יחס זה מביא לחוויית לימוד מהנה ביותר ולמיצוי מיטבי של ההזדמנות.

הבראה בעזרת ביואנרגיה - בשלב הראשון, המשתתפים עוברים תהליך מיוחד של פיתוח יכולת החישה האנרגטית, שלאחריו ניתן לאבחן תפקודים פיזיולוגיים שונים ואף לטפל בהם. במסגרת זו נלמדות טכניקות שונות לקבלת מידע וביצוע טיפול והתלמידים מתרגלים אותן תחת הנחיית המדריכים. בנוסף, לומדים ומתרגלים טכניקות שונות למיצוי רגישויות חושיות ואינסטינקטיביות מיוחדות אשר משפרות ומחזקות את קליטת המידע האנרגטי ופליטת ההנחיות האנרגטיות הדרושות לטיפולים.

אבחון וטיפול - בפרק זה, נלמד בשלב הראשון מבנה גוף האדם ועקרונות בסיסיים של תפקודו, כל זאת מנקודת הראיה האנרגטית, תוך ליווי ההרצאות העיוניות באבחונים אנרגטיים של רמת החיוניות התפקודית של המערכות השונות. בנוסף לפרמטרים פיזיולוגיים קונוונציונאליים, בפרק זה התלמידים מתוודעים לפרמטרים ייחודיים לאלטרנתרפיה ולומדים כיצד לאבחן אותם ולטפל בהם בגישה המיוחדת לה. במשך הקורסים נלמדים ומתורגלים מקרי-מחלה שונים, כגון כאבי ראש, בטן, גב, מפרקים; מחלות עונתיות, כמו שפעת או התקררות; בעיות עיכול; וכדומה.

הנחיות לאורח חיים בריא - הרגלי החיים היומיומיים משפיעים באופן ישיר על התפקוד האנרגטי של האדם, ולכן גם על רמת בריאותו. בקורסים לומדים כיצד ניתן לבצע שינויים קטנים אך הכרחיים בכדי לשפר ולשמר את התפקוד האנרגטי. פרק מיוחד מוקדש לתזונה נכונה, אשר הכרחית לתפקוד מיטבי של הגוף והמוח מכיוון שכל התהליכים התפקודיים בגוף ובמוח מבוססים על אבות-מזון המגיעים לגוף דרך מערכת העיכול, ובהתאם לזאת נלמדים פרמטרים אבחוניים ייחודיים לשיפור התפקוד התזונתי של רקמות ומערכות הגוף.

מתכונת הקורסים

הקורסים מוגשים ע"י אביטל יהל, ראש השיטה, בנו וממשיך דרכו של מאיר יָהֶל, ז''ל, ממציא ומייסד שיטת יהל-אלטרנתרפיה. הקורס מורכב מסדרת מפגשים בני 3 שעות כל-אחד אשר מתקיימים פעם בשבוע, בד"כ בשעות הערב של ימי השבוע או ששי בבוקר. בכל פגישה יש חלק של הרצאה פרונטאלית וחלק של תרגול מעשי מונחה. קבוצות הלימוד הן קטנות, מתוך כוונה לשמור על יחס אישי קרוב בין המדריכים לתלמידים.

Filler
תוכן הפרק
מידע נוסף
עלון חדשות אלטרנתרפיה
בלוג אלטרנתרפיה
Google
באלטרנתרפיה ברשת
פנו אלינו שאלות נוספות?
קביעת פגישה?
אנא פנו אלינו.
. קורס שפת ההבראה קורס שפת אנרגיית הבריאות
לחיזוק החוסן העצמי
ופיתוח יכולת הריפוי.