סקירהסקירה כלליתסקירה
יהל-אלטרנתרפיה - שיטת מאיר יהל לריפוי אנרגטי וטיפוח הבריאות

תפיסת הבריאות וההבראה

תהליך ההבראה מושתת על תכונת הגוף והמוח לתיקון עצמי וצמיחה, תכונה שאנו מכנים כושר ההבראה העצמית. יעד עיקרי בטיפול הוא חיזוק המוח, שכמפקח ראשי תפקודו התקין חיוני לקיום החוסן הטבעי. המוח הינו גם הציר המרכזי בין הנפש לגוף, והטיפול נעשה תמיד באופן הוליסטי לשלושת הרבדים גם יחד.

הטיפול נעשה ישירות בתפקודיות (פונקציונאלית) של התהליכים הקורים במוח ובגוף, כלומר עוררות כוללת של כל הפיקוחים הסמויים במערכת לתהליך השיקום של המטופל. כל טיפול ניגש לתשתיות הבריאות העמוקות, עבור כל מקרה ומקרה, ומשקם את תפקודם לרמה המיטבית. ומעל הכל, הפרט הוא בעל האחריות האישית על בריאותו ובכדי להבריא ולשמור על הבריאות על המטופל לספק תנאים מיטביים למערכות שלו ולמטפל המנחה.

השמירה על הבריאות היא באחריות המטופל

העולם המודרני עמוס בטכנולוגיה ובתוצרי הלוואי שלה, אשר רבים מהם הם לא בריאים; לדוגמה: זיהום אוויר, קרינה אלקטרומגנטית (טלפונים ניידים), מים לא נקיים, חומרי הדברה במזון, מזון תעשייתי, בניינים סגורים אנרגטית ועוד. באמתחת אלטרנתרפיה קיימות טכניקות רבות-עוצמה להבראה והעלאת החוסן הטבעי, אך גופנו לא נוצר על-מנת לעמוד בכל העומסים האלו. לכן, רק באמצעות השגחה עצמית ניתן לשמור על רף בריאות גבוה.

בראש ובראשונה, יש לאמץ הרגלי אכילה חדשים על-מנת לספק לגוף את חומרי הבניה באופן מלא ומיטבי וללא חומרים מיותרים נלווים. שנית, יש לדאוג לבוא למפגשי-ביקורת אצל המטפל אחת לכמה חודשים. ושלישית, מומלץ בחום ללמוד את יסודות שיטת אלטרנתרפיה, את הטכניקות והתפיסות הבסיסיות מהן היא מורכבת, ובכך לרכוש כלים פשוטים אך עוצמתיים לאבחון עצמי ואבחון המקורבים לנו. במסגרת קורס קצר, ניתן ללמוד לשמור על תפקוד אנרגטי מלא ומיטבי ולזהות בטרם עת התחלות של כשלים תפקודיים חדשים, כך שהטיפול בהם נשאר קל ומהיר.

=> קורס ביואנרגיה: שפת אנרגיית ההבראה בהרחבה

כושר ההבראה העצמית

ברוב גישות הטיפול קיים שימוש בתוספים חיצוניים שונים לקידום הריפוי והמטפל מפעיל אמצעים שונים המזרזים ריפוי או משלימים חוסרים בגוף או בנפש. באלטרנתרפיה, הטיפול מכוון להטבה מרבית של היכולת המולדת להבראה עצמית הקיימת בגוף, במוח ובנפש. יכולת זו נותנת פתרון טבעי ומלא לכשל הבריאותי הנוכחי, ומחזקת את כל מערכות הגוף כדי להתמודד עם כל חולשה עתידית. הטיפול האלטרנתרפי מפתח במטופל רגישות ומודעות העוזרים בהפגת כשלים בריאותיים עתידיים במהירות וביעילות גבוהות יותר ויותר.

הדרך של אלטרנתרפיה להגיע להבראה מיטבית ומלאה היא באמצעות תכונת הגוף החי להשתקם בכוחות עצמו ותפקיד המטפל הוא לעורר במערכת את המנגנונים הטבעיים להתחדשות והשתקמות. הטיפול מעורר את תפקוד ההוראות הסמויות הטבעיות, היודעות טוב יותר מאתנו את הכמות המדויקת הדרושה לגוף ואופן האספקה הטבעי לרקמות. תשומת לב מיוחדת מקבל המוח, אשר מעבר לרקמות הייחודיות המרכיבות אותו, הוא נושא את הנפש, הרגש והתבונה של האדם.

=> ההבראה העצמית בהרחבה

חיזוק המוח והחוסן הטבעי

מרכיבים קבועים בטיפול האלטרנתרפי הם המוח, וכושר החיסון הטבעי עליו הוא אחראי. המוח הוא האחראי הראשי בגוף על שמירת תפקודם המיטבי של כל הרקמות והאברים ולכן בשיטת אלטרנתרפיה הוא הראשון לקבל טיפול, בכל סוג של כשל או מחלה.

גוף האדם קשור אנרגטית לסובב אותו, לבני אדם אחרים ולגורמים רבים נוספים המשפיעים על בריאותו. הטיפול האנרגטי מודד את רמת חיסוניות הגוף, מעורר את הדינמיות ואת איכות התפקוד של כל האיברים ושומר על רמתן הגבוהה ביותר.

טיפול הוליסטי: גוף, מוח ונפש

קשיים נפשיים או תפקודיים - כמו דיכאון, טראומות, זיכרון וכדומה – קשורים לכשלים בריאותיים ולתסמונות הנמצאים במערכות הפנימיות בגוף ובמוח. הביואנרגיה יוצרת נגישות לכל רקמות ותאי הגוף ולכל מבוכי הנפש - בכך היא מאפשרת להקיף את כל הקשרים הרב-ממדיים וההוליסטיים המתרחשים ממילא.

אלטרנתרפיה פיתחה ידע וכלים ייחודיים לטיפול ביחסי הגומלין בין הגוף, המוח והנפש – קישור משולש הנמצא בבסיס התפקוד של האדם ובמרכז כל תהליך הבראה וצמיחה אישית. כל טיפול נישלם עם בדיקת תפקוד שאר מערכות הגוף בכדי לשמור על החיסוניות ההדדית בין כל המערכות.

אבחון וטיפול בגישה תפקודית משולבת

הגוף, יחד עם המוח האנושי, מהווים את המערכת המורכבת ביותר המוכרת לאדם כיום. אלטרתרפיה מכילה יכולת אבחון ייחודית המתאימה למורכבותו יוצאת דופן זו.

ניתן לבחון איברים ורקמות בגוף ואונות במוח משתי זויות ראיה: אחת המבנית והשניה התפקודית (פונקציונאלית). הביואנרגיה מאפשרת לאבחן ולטפל ישירות בהבטים תפקודיים, מעבר להבטים המבניים-חומריים. לדוגמה: ניתן לאבחן ולטפל בכושר ספיגת המזון מהעיכול אל הדם, לעומת ריכוז החומרים הכימיים במעיים המשתתפים בתהליך זה.

הטיפול האלטרנתרפי מתרכז בתפקודיות של האברים השונים ובוחן מראש קשרים תפקודיים מורכבים, בהן כל איבר קשור אחרים. מטרת הטיפול היא להסיר בלבד את החסמים לתפקודים הקיימים, ויחד עם יכולת הבראה עצמית מיטבית השילוב הבלתי-מופרע של האיברים השונים מביא להבראה וחוסן מיטביים.

אבחון וטיפול בתשתיות הבריאות

נוכחות טפילים - וירוסים או חיידקים - אשר עלולים להמצא בכל מקום ובכל מערכת, הם אלו שיוצרים את הדלקות המהוות את הבסיס לכל כשל בריאותי או תפקודי. כל טיפול מכיל סריקה לאיתורם, הרחקתם מהרקמות, הפגת הדלקות שיצרו ושיקום הרקמות הפגועות.

ישנן מספר מערכות גופניות מרכזיות שהכרחי לשמור על תקינותן:

  • מערכת העיכול מפיקה מהמזון את חומרי הבניין לכל הגוף, מה שעושה אותה אחת מהחשובות לבריאות האדם ולכן רצוי לשמור על תקינותה.
  • שמירה על הרכב-דם תקין, תפקוד הלב וכלי הדם.
  • כל מערכות הגוף מתפקדות בשילוב הורמונלי - לכן שימור ופיקוח על התפקוד התקין של כל ההורמונים הכרחיים לשמירה על חיוניות הגוף ולבלימת הבלות.
  • תקינות מערכת עצבים, המקשרת בין מרכזי הפיקוח במוח לבין האברים בגוף. ככל שחשיפת העכבות במערכת העצבים והטיפול בהן יהיו מוקדמים יותר, כך תישמר רמת הבריאות זמן רב יותר.

תסמונת האיטרות, שהיא תוצאת כשל שבתאום אונות המוח ימין ושמאל והכשלים התפקודיים הנוצרים בעקבותיו, נמצאת בכל איבחון ובכל טיפול שבו היא נמצאה. הפגת התסמונת, למקרים שיש בהם צורך, הכרחית להשלמת הטיפול ושיקום החוסן הטבעי.

Filler
תוכן הפרק
עלון חדשות אלטרנתרפיה
בלוג אלטרנתרפיה
Google
באלטרנתרפיה ברשת
פנו אלינו שאלות נוספות?
קביעת פגישה?
אנא פנו אלינו.
. קורס שפת ההבראה קורס שפת אנרגיית הבריאות
לחיזוק החוסן העצמי
ופיתוח יכולת הריפוי.