אודותנואודות הצוותאודותנו
יהל-אלטרנתרפיה - שיטת מאיר יהל לריפוי אנרגטי וטיפוח הבריאות
מאיר יָהֶל, ז''ל, ממציא ומייסד שיטת יהל-אלטרנתרפיה

מאיר יָהֶל, ז''ל, ממציא ומייסד שיטת יהל-אלטרנתרפיה

1934 - 2008

מורה ותיק ובכיר לאומנויות לחימה מסורתיות, אשר שילב את חוכמת הקיום בתובנות פיתוח תעצומות הגוף והנפש, עם דרך ההבראה של הביואנרגיה. מתוך כך פיתח שיטת הבראה טבעית והוליסטית, בעלת יכולת יוצאת-דופן להתגברות על כשלי בריאות.

מומחה לחינוך גופני במגמת "נפש בריאה בגוף בריא" למעלה מ-50 שנה, ורב-אמן ומורה בכיר לקראטה מסורתי והתגוננות למעלה מ-40 שנה. מאיר החל את דרכו כמחנך ומטפל בתחילת שנות החמישים, כמורה לתרבות הגוף עם התמחות בהתעמלות מתקנת והגנה עצמית במכון ווינגייט. בהמשך לימד חניכים, מדריכים ומורים במסגרות שונות בארץ ובחו"ל. באמצע שנות הששים החל לעסוק בחו"ל באומנויות הלחימה האסיאתיות והתמחה בשיטת שוטוקאן קראטה-דו. ב-1970 ייסד את הסניף הישראלי ובהמשך התקדם לדרגת רב-אמן בכיר בקראטה.

מתוך כל אלו פיתח באותן שנים טכניקות ושיטות טיפול בקשיי למידה, הפרעות התנהגות, לקויות תפקוד והתמכרויות. הטיפול היה נעשה באמצעות הנחיית תרגול גופני ומגע הבראתי המתבססים על יחסי הגומלין בין הגוף לנפש – כל זאת עוד לפני שהיו המסגרות האלטרנטיביות המיוחדות לטיפול בנושאים אלו בארץ. מאיר הגיע להיות מומחה לפיתוח תעצומות הגוף, הנפש והרוח.

מאיר התמחה וחידש בטיפולי הבראה ובמחקר הבריאות הטבעית באמצעות ה-ביואנרגיה, במשך כ-15 שנה. בתחילת שנות התשעים הוסיף מאיר לסל אמצעי הטיפול שלו את כלי ההבראה המיוחדים של הביואנרגיה ושילב אותם עם כל הניסיון הטיפולי העשיר שלו מזה עשרות שנים. על-סמך מקורותיה של הביואנרגיה – הנמצאות בערש הפסיכולוגיה של זיגמונד פרויד, התפתחותן בתורתו של ד"ר וויליאם רייך והמשכן בארץ באמצעות רפי רוזן, ז"ל – הוסיף עוד תובנות וממצאים ייחודיים בהבנת הבריאות וההבראה, אשר נאספו במשך למעלה מעשור של מחקר וטיפול אפקטיבי באלפי אנשים עם תוצאות יוצאות דופן.

מתוך כל הידע והניסיון שברשותו, ייסד מאיר את אלטרנתרפיה - שיטת טיפול הוליסטית מקורית ומוכחת, המשלבת את כל מחקריו, ניסיונו ותוצאות טיפוליו. השיטה עושה סינתזה רב מסלולית, המשלבת בין אבחון וטיפול בהתנהגות המוח בתהליכי תפקוד, התנהגות והבראה; בין עקרונות תזונה מיטבית המייעלת את, הגוף הנפש והתבונה; ובין הנחיית ייעול עיסוקי אדם בסביבתו.

Filler
מידע נוסף
עלון חדשות אלטרנתרפיה
בלוג אלטרנתרפיה
Google
באלטרנתרפיה ברשת
פנו אלינו שאלות נוספות?
קביעת פגישה?
אנא פנו אלינו.
. קורס שפת ההבראה קורס שפת אנרגיית הבריאות
לחיזוק החוסן העצמי
ופיתוח יכולת הריפוי.